Zumba – sposób na figurę i zabawę

47 Views Comment Off
Zumba – sposób na figurę i zabawę
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Chciałabyś spalić kilka zbędnych kilogramów, poprawić swoją kondycję lub odreagować codzienne stresy, a doskonale wiesz, że tradycyjny aerobik lub siłownia nie jest dla Ciebie? Wybierz zumbę!

Po prawdziwym wybuchu miłości do ćwiczeń w rytmach latino w Kolumbii, gdzie narodził się ten rodzaj aktywności fizycznej, szaleństwo zumby dotarło i do nas. Dzisiaj trudno znaleźć klub fitness czy studio tańca, które nie ma w swej ofercie zajęć z zumby, gdyż kobiety uwielbiają tego rodzaju zajęcia. Trzeba przyznać, że kolumbijski choreograf i tancerz Alberto „Beto” Perez sprawił kobietom prawdziwy prezent opracowując układy zainspirowane tańcami latynoamerykańskimi i ćwiczeniami fitness.

Kompilacje elementów tańca i aerobiku to nie tylko doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy są wytrawnymi tancerzami i uwielbiają spędzać czas na parkiecie.Jeżeli próbowałyście swych sił na kursach tańca, lecz brakuje wam cierpliwoścido skomplikowanych układów choreograficznych lub macie wrażenie, iż najdelikatniej rzecz ujmując, nie urodziłyście się na parkiecie, to nie rezygnujcie od razu z zumby , gdyż w swych założeniach ma być ona przyjemna i prosta. Choć taneczne zestawy ćwiczeń nie są nudne, to stopień ich trudności nie wymaga nadzwyczajnej kondycji, stąd fankami zumby są zarówno licealistki, młode mamy, jak i seniorki, które również chętnie podskakują w tanecznych rytmach.

Na koniec warto dodać, że zumba to nie tylko świetny pomysł na odreagowanie stresów i poprawienie kondycji, ale i na walkę ze zbędnymi kilogramami, które od czasu do czasu nękają każdą z nas. Uwaga, uwaga – godzinna sesja pozwala na spalenie ok. 700 kcl!!! Nic więc dziwnego w tym, że kobiety oblegają sale treningowe, by poskakać w latynoskich rytmach. Jak widać jest to wynik nie tylko mody, która ogarnęła najpierw Amerykę, a potem Europę, ale i efektów uprawiania zumby.

Zobacz także:

About the author

Related Articles

Nasza ankieta:

Czy w Olsztynie lub Krakowie znajdują się dobre serwisy rowerowe?

View Results

Loading ... Loading ...
Archiwa
Komentarze:
Menu:
  • Ubrania jeździeckie
    Comment Off124 Views

    Kompletowanie stroju do jazdy konnej najlepiej zacząć od zakupu toczka. Dobrze dopasowany kask powinien ochraniać głowę przed wszelkiego rodzaju urazami. By jednak tak było kask powinien być

  • Zalety jazdy na rowerze
    Comment Off205 Views

    Zanim zajmiemy się na poważnie jakąś dyscypliną sportową, zapoznajmy się dokładnie z jej zaletami. Wbrew pozorom nawet jazda na rowerze może nam przynieść mnóstwo, różnorodnych

Kategorie