Wycieczki rowerowe

43 Views Comment Off
Wycieczki rowerowe
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

Wsiadaj na rower!

Coraz więcej osób chce dbać o swoje zdrowie oraz kondycje, zrzucić zbędne kilogramy i zdrowo się odżywiać. Często jednak brakuje nam motywacji, żeby zamienić słowa w czyny i rzeczywiście wprowadzić pozytywne zmiany do swojego życia. Możliwe, że to dlatego, iż uprawianie sportu kojarzy nam się z męczącym wysiłkiem i wylewaniem potów na siłowni. A przecież istnieją dużo przyjemniejsze formy aktywności fizycznej.
Jednym z pomysłów są wycieczki rowerowe. Dzięki nim z jednej strony możemy się dotlenić i popracować nad swoją kondycją, a z drugiej strony możemy pozwiedzać okolice i podziwiać przyrodę. Rowery to idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą spędzać długich godzin na siłowni, ale wolą wysiłek na świeżym powietrzu. Podobnie jest z bieganiem, uprawianiem nordic walking czy po prostu zwykłym spacerowaniem. Nie potrzebujemy zbyt kosztownego sprzętu, możemy spróbować, dobierając dystans do naszych możliwości, a potem stopniowo go zwiększać.
O korzyściach, które przynosi jazda na rowerze można mówić wiele. Jest ona dobra dla serca, poprawia wydolność układu krążenia, zmniejszając tym samym ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej. Przejażdżki rowerowe to świetny sposób na spalanie kalorii i przyspieszenie metabolizmu. Dodatkowo pozwalają się odstresować i zmniejszyć napięcie. Jest to świetna forma spędzania czasu dla całej rodziny. Rower to przyjazny środowisku środek transportu. Dzięki niemu możemy zaoszczędzić pieniądze na biletach czy paliwie, a dodatkowo znajdziemy sposób na stanie w korkach. Warto więc wsiąść na rower.

Zobacz także:

About the author

Related Articles

Nasza ankieta:

Czy w Olsztynie lub Krakowie znajdują się dobre serwisy rowerowe?

View Results

Loading ... Loading ...
Archiwa
Komentarze:
Menu:
  • Kurs kitesurfingu Hel
    Comment Off109 Views

    Zapomnijcie o windsurfingu. Pływanie z żaglem przyczepionym do deski jest już niemodne. Hitem od kilku sezonów jest kitesurfing. Ta popularna na zachodzie dyscyplina zyskuje sobie powodzenia

  • Zalety jazdy na rowerze
    Comment Off195 Views

    Zanim zajmiemy się na poważnie jakąś dyscypliną sportową, zapoznajmy się dokładnie z jej zaletami. Wbrew pozorom nawet jazda na rowerze może nam przynieść mnóstwo, różnorodnych

Kategorie