Warunki narciarskie – gdzie już można jeździć?

40 Views Comment Off
Warunki narciarskie – gdzie już można jeździć?
1 vote, 4.00 avg. rating (77% score)

Warunki narciarskie gdzie już można jeździć?
Śnieg tego roku się do nas nie śpieszy. Święta w prawie całym kraju upłynęły bezśnieżnie. Dla niektórych to nawet dobrze, albowiem zaoszczędza to mnóstwa niedogodności z tym połączonych. Z innej natomiast strony taki stan rzeczy jest niemałym problemem dla snowboardzistów i narciarzy, którzy naturalnie pokrywy śnieżnej potrzebują aby móc uprawiać swój ukochany sport. W związku z tym duża część z nich w tym sezonie z pewnością frapuje się dokąd można jechać na narty, w którym miejscu pomimo minimalnych opadów warunki narciarskie są w miarę dobre żeby trochę pojeździć na stoku narciarskim?

Na szczęście pomimo kiepskiej pogody, niektóre z największych stoków narciarskich na południu kraju zdarzyło już uruchomić swe trasy dla snowboardzistów i narciarzy. Przez to, że są one na bieżąco sztucznie naśnieżane, pomimo znikomych opadów śniegu, warunki narciarskie na najważniejszych stokach są wystarczające i zapewniają miłe spędzenie czasu. Trzeba jedynie uprzednio sprawdzić w których ośrodkach można spokojnie poszusować i już możemy zabrać się za przygotowywanie nart.

W stwierdzeniu gdzie aktualnie są odpowiednie warunki narciarskie naturalnie pomocny będzie, jak zawsze, internet. Większość największych stoków, które prowadzą naśnieżanie tras, ma swe strony www, na których ogłaszają aktualne wiadomości na temat warunków na trasach. W przypadku gdy określony stok nie ma swojej strony www ani nawet fanpage’a na Facebook’u, lub jest ona rzadko uaktualniana, z pomocą przyjdą liczne specjalistyczne serwisy narciarskie oraz fora dyskusyjne poświęcone sportom zimowym, gdzie użytkownicy sami piszą na temat warunków narciarskich w danych ośrodkach a nawet publikują fotografie. Może się okazać, że najbliższy działający stok znajduje się kawałek od nas, ale czyż nie warto się jechać ten kawałek dalej niż zwykle dla tych chwil beztroskiego szusowania na stoku?

Zobacz także:

About the author

Related Articles

Nasza ankieta:

Czy w Olsztynie lub Krakowie znajdują się dobre serwisy rowerowe?

View Results

Loading ... Loading ...
Archiwa
Komentarze:
Menu:
  • Szkolenia spadochronowe Wrocław
    Comment Off136 Views

    Człowiek od zawsze właściwie marzył o tym, by wzbić się w przestworza. By poczuć się wolnym jak ptak, rozkoszować się przestrzenią dookoła siebie i pięknem, które roztacza się z góry.

  • Zalety jazdy na rowerze
    Comment Off205 Views

    Zanim zajmiemy się na poważnie jakąś dyscypliną sportową, zapoznajmy się dokładnie z jej zaletami. Wbrew pozorom nawet jazda na rowerze może nam przynieść mnóstwo, różnorodnych

Kategorie