Troska o zdrowie dzieci

144 Views Comment Off
Troska o zdrowie dzieci
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

rp_sport20.jpgBez wątpienia, jeżeli chodzi o trenowanie dzieci, trzeba zachować szczególną ostrożność. Organizm dziecka, jego mięśnie i kości, są szczególnie wrażliwe. Jest to okres, w którym szybko się one rozwijają, dlatego też łatwo je uszkodzić. Sport ma służyć zdrowiu, a nie je niszczyć, dlatego należy wyjątkowo uważać, jeśli chodzi o trenowanie dzieci. Oczywiście dzieci i młodzież często uprawiają różne sporty na własną rękę. Grają w piłkę, czy też pływają. Takie amatorskie uprawianie sportu raczej nie niesie za sobą poważnego ryzyka. Oczywiście zdarza się przewrócić i poobcierać kolana, czy też skręcić nogę. Są to jednak niezbyt poważne kontuzje, które też szybko się goją. Niebezpieczeństwo pojawia się dopiero wtedy, gdy dziecko zaczyna regularnie trenować jakiś sport w klubie sportowym. Często w takich klubach od najmłodszych lat wprowadza się trening na siłowni. Oczywiście nie jest on sam w sobie szkodliwy, jednak nie można przesadzać. Ważne, aby na siłowni dzieci zawsze trenowały pod czujnym okiem trenera.

Zobacz także:

About the author

Related Articles

Nasza ankieta:

Czy w Olsztynie lub Krakowie znajdują się dobre serwisy rowerowe?

View Results

Loading ... Loading ...
Archiwa
Komentarze:
Menu:
  • Szkolenia spadochronowe Wrocław
    Comment Off136 Views

    Człowiek od zawsze właściwie marzył o tym, by wzbić się w przestworza. By poczuć się wolnym jak ptak, rozkoszować się przestrzenią dookoła siebie i pięknem, które roztacza się z góry.

  • Zalety jazdy na rowerze
    Comment Off205 Views

    Zanim zajmiemy się na poważnie jakąś dyscypliną sportową, zapoznajmy się dokładnie z jej zaletami. Wbrew pozorom nawet jazda na rowerze może nam przynieść mnóstwo, różnorodnych

Kategorie