Siłownie dla niepełnosprawnych

108 Views Comment Off
Siłownie dla niepełnosprawnych
1 vote, 2.00 avg. rating (57% score)

Silownie dla niepelnosprawnych (10)Wielu ludzi twierdzi, że uprawianie sportów jest domeną ludzi zdrowych. Nic bardziej mylnego – możemy się o tym przekonać oglądając chociażby Igrzyska paraolimpijskie. Możemy zdecydować się na przykład na siłownie dla niepełnosprawnych lub ćwiczenia fizyczne pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty.

Ćwiczenia z fizjoterapeutą mają tę zaletę, że upewni się on, że dana aktywność w żaden sposób nam nie zaszkodzi. Będzie on w stanie również udzielić nam informacji na temat sportów, które możemy śmiało uprawiać, a które lepiej sobie odpuścić, oraz o tym, jakie ćwiczenia możemy wykonać sami.

A co, jeśli interesują nas inne formy aktywności fizycznej? W dzisiejszych czasach właściwie nie ma barier. To, na co możemy pozwolić będzie oczywiście zależało od typu naszych problemów ze zdrowiem. Niektórzy będą mogli pływać, a inni nawet brać udział w maratonach. Coraz bardziej popularne i ogólnie dostępne stają się również siłownie dla niepełnosprawnych. Będziemy mogli tam skorzystać ze specjalistycznego sprzętu.

Zobacz także:

About the author

Related Articles

Nasza ankieta:

Czy w Olsztynie lub Krakowie znajdują się dobre serwisy rowerowe?

View Results

Loading ... Loading ...
Archiwa
Komentarze:
Menu:
  • Rowerki dla dzieci
    Comment Off58 Views

    Rowery dla dzieci Aktywność fizyczna jest polecana tak naprawdę wszystkim, niezależnie od wieku, o ile nie ma wyraźnych przeciwwskazań medycznych. Wybór formy aktywności fizycznej jest

  • Zalety jazdy na rowerze
    Comment Off205 Views

    Zanim zajmiemy się na poważnie jakąś dyscypliną sportową, zapoznajmy się dokładnie z jej zaletami. Wbrew pozorom nawet jazda na rowerze może nam przynieść mnóstwo, różnorodnych

Kategorie