Dlaczego sport?

123 Views Comment Off
Dlaczego sport?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

sport (9)Wydawać by się mogło, iż w dobie stałego dążenia do ideału, zarówno jeśli chodzi o zgrabną sylwetkę, jak również odpowiednią kondycję fizyczną nie trzeba nikogo przekonywać, iż niezawodną drogą, prowadzącą do osiągnięcia upragnionego celu jest sport. Mimo jego coraz większej popularności wiele osób w dalszym ciągu jest przekonanych, iż odpowiednie kapsułki czy suplementy diety pozwolą uporać się z uciążliwymi fałdkami bez zmęczenia jakie towarzyszy aktywności fizycznej.
Jednak sport to nie tylko złoty środek pozwalający zgubić zbędne kilogramy. Przede wszystkim należy pamiętać, że aktywność fizyczna niesie za sobą wiele dobrego.
Przede wszystkim, należy pamiętać, że sport to zdrowie. Aktywność fizyczna pozwala walczyć z nadciśnieniem oraz otyłością. Wysiłek fizyczny sprawia, że krew szybciej płynie, co korzystnie wpływa na nasze komórki, które otrzymują zwiększoną dawkę tlenu. Co więcej uprawiając dowolną dyscyplinę sportową pracujemy nad poprawą odporności.
Dodatkowo sport poprawia nastrój. Podczas aktywności produkowane są hormony szczęścia ? endorfiny, które wpływają na dobre samopoczucie.
A najważniejsze, nic nie równa się z uczuciem satysfakcji, jakie nas wypełnia podczas stałego przekraczania własnych granic.
Tak wiec odpowiedź na pytanie, dlaczego warto uprawiać sport jest jasna.

Zobacz także:

About the author

Related Articles

Nasza ankieta:

Czy w Olsztynie lub Krakowie znajdują się dobre serwisy rowerowe?

View Results

Loading ... Loading ...
Archiwa
Komentarze:
Menu:
  • Serwis rowerowy Poznań
    Comment Off66 Views

    Wakacje - czas rowerowych podróży Wakacje w pełni, pogoda za oknem jest przepiękna. Z tego właśnie powodu zamiast siedzieć w domu warto wybrać się na rowery. Najczęściej na rowery

  • Zalety jazdy na rowerze
    Comment Off205 Views

    Zanim zajmiemy się na poważnie jakąś dyscypliną sportową, zapoznajmy się dokładnie z jej zaletami. Wbrew pozorom nawet jazda na rowerze może nam przynieść mnóstwo, różnorodnych

Kategorie